Pláštenky sú klasifikované podľa materiálu

- Apr 13, 2018-

zhmotniť

Pláštenka pláštenka

Pršiplášť

Šité je na plátno (povrch tkaniny je potiahnutý tungovým olejom alebo olejom). Čína východná han vynašiel plátno a sui dynastia používala plášte plástov, ktoré boli ešte v prevádzke až do roku 1950. Pláštenka plátna sa postupne eliminuje kvôli nedostatkom, ako sú hrubé, tvrdé a rozložiteľné.

Mackintosh

Na šitie alebo lepenie gumovou textíliou (povrch textilu pokrytý gumou). V roku 1823 Angličan c. mackintosh vynašiel nepremokavú prikrývku vyrobenú z prírodnej gumy na textílii, ktorá sa nazývala mackintosh pláštenka. Neskôr sa zlepšila a zlepšila účinnosť lepidla. Pogumované plášte s dažďom majú dobrú elasticitu, izoláciu a odolnosť voči pokrčeniu a používajú sa ako ochranné predmety na ochranu pred vetrom a ochranou pred dažďom.

Pláštenka z plastu

Plastová fólia (polyvinylchlorid alebo polyetylén) spojené dohromady. Tento druh pláštenka má výhody jednoduchého spôsobu výroby, ľahkého a jemného, rôznorodého a nízkeho, takže sa používa už od 60. rokov 20. storočia. Jedným z nich je pláštenka typu Poncho (tzv. Pončo), ktorú používajú cyklisti. Je široko používaný vďaka svojmu rozumnému dizajnu a pohodlnému opotrebovaniu.

Pláštenka na dážď.

Vyrobené z nepremokavej textílie, ktorá je odpudzovaná vodou alebo odpudzujúcou olej. Olejom ošetrená tkanina je vhodná na kvalitné plášte, aj keď má dobrú priepustnosť vzduchu. Existujú rôzne druhy látok odolných voči dažďu, ako je napríklad vodovzdorná a čistá bavlna kaki, anti-dážď polyester poplin, anti-dážď polyester hodváb a tak ďalej. Dažďový plášť odolný voči dažďu môže byť vyrobený v populárnom štýle odevu, jedno oblečenie pre viacúčelový, slnečný, daždivý deň vhodný na nosenie.

Podľa návrhu

Pršiplášť

Výkop je známy aj ako malý lietajúci muž a plášť pláštenka, čo je obyčajný plášť pláštenka.

Výhody: pláštenka na windbreaker sa vyznačuje pohodlnosťou a rýchlym opotrebovaním.

Nevýhody: nestačí na funkciu dažďovej ochrany nohy. Ak sú dážď a vietor silné, nohy sú často mokré alebo mokré pri bočnom vozidle.

Dvojdielny pláštenka

Dvojdielny pláštenkový plášť je pláštenka a pláštenka plášťa, ktorá sa zvyčajne používa ako typ lokomotívy.

Výhody: je lepšie chrániť nohy pred dažďom ako zábradlie.

Slabosť: noste viac problémov, ak dážď príde o niečo naliehavejšie, pláštenka nie je dobre opotrebovaná, môže byť mokrá.

Podľa materiálu

PVC (PVC)

Často je vidieť na vonkajšej strane priesvitného plastového pláštenka, ktorý je lacný, ale ľahko sa zlomí.

Nylon plus polyvinylchlorid.

Je to vnútorný povrch nylonovej tkaniny s vrstvou z PVC nepriepustnej vrstvy. Jeho cena je mierna a nie je ľahké ju poškodiť. Je to hlavný materiál pre pláštenku.

Vodotesná priedušná handrička

Je vnútorná tkanina potiahnutá vrstvou nepremokavej a vlhko priepustnej vrstvy, ako je polícia, horolezci bežne používaný pláštenka značky GORE-TEX, je vodotesná a vlhko priepustná vrstva na každom palcovom štvorci niekoľko miliárd pórov, môže vytvárať molekuly plynu cez tieto póry , nemôže zvýšiť molekuly vody, a tak nepremokavý priedušný účinok; Nevýhodou sú vysoké ceny.